Răspuns :
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
2 kg faina.................. 4 l lapte..............................26 lei
2 kg faina....................6 l lapte.............................34 lei
6 l - 4 l = 2 l lapte..................34 lei - 26 lei = 8 lei
1 l lapte................................8 lei : 2 = 4 lei
4 l lapte............................4 x 4 lei = 16 lei
2 kg faina.......................26 lei - 16 lei = 10 lei
1 kg faina.......................10 lei : 2 = 5 lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!