la un supermarket s au adus 240 kg de fructe repartiția procentuală a tipurilor de fructe din supermarket este reprezentată În diagrama de mai jos determină Câți lei s au încasat prin vânzarea întregii cantități de fructe Știind că 1 kg de mere costă 4,5 RON 1 kg de pere costă 6,5 RON 1 kg de pere costă 5,5 RON iar 1 kg de gutui costă 8,4 RON
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!