Rezolvă problema. Compune problema inversă ei. Prețul penarului - 90 grn, iar preţul zilnicului 50 grn. Câte grivne costă în total penarul şi zilnicul?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!