Lucian a observat , privind articolele dintr-un magazin, ca 2mingi costa cat 3 palete sau cat 4 cutii cu greitati .El a cumparat cadouri pentru 4 colegi :4 mingi si 4 palete , pentru care a platit 200 de lei.Cat ar fi platit daca ar fi cumparat pentru fiecare o o mingie, o paleta si o cutie cu greutati?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!