Răspuns :
păi dacă 7 kg sunt 490 de lei atunci un kg este 70 lei(70 •7=490) ;1750:70 e 25 deci 25 de kg costă 1750 lei
Răspuns:
7 kg .........490 lei
1 kg .......... 490 : 7 = 70 lei
1750 lei : 70 lei = 25 kg
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!