EXERSĂM Un kilogram de cozonac costă cât 3 kilograme de bezele. María cumpără 4 kg de bezele şi un cozonac de 2 kg, plătind în total 70 de lei. Cât costă 1 kg de cozonac? Dar 1 kg de bezele?
va rog rezolvarea prin metida comparatie(cls a4a) dau coroana si 60 puncte
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!