3. Violetei îi plac jucăriile de pluș. Ea intră într-un magazin și îşi face nişte calcule. Dacă ar cumpăra 2 pisicuțe, 3 ursuleți și 4 căţeluşi, ar plăti 71 de lei. În magazin intră şi Cornelia, care, pentru 2 pisicuțe, 3 ursuleți şi 7 cățeluși, plăteşte 95 de lei. Cati lei costă fiecare jucărie, dacă un ursuleț costă cu 3 lei mai mult decât o pisicuţă?Va rog mult!Prin metoda comparatiei si cu intrebari!Plss!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!