Bună am nevoie de ajutor la acest exercițiu;
9 sticle de ulei si 4 kg de zahar,costa 66 lei
9 sticle de ulei si 2 kg zahar costa 60 lei.
Sora mea are nevoie iar eu sunt EXAGERAT de ocupata,poate cineva sa explice pentru un copil de 10 ani exercițiul?


Răspuns :

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!


RO Learner: Alte intrebari