4. Citește cu atenție propozițiile de mai jos. Completează tabelul. Fiecare album costă 27 lei. Pentru cercul de pictură se cumpără 9 albume de desen. Ce a cumpărat? Prețul (lei) Cantitatea (bucăți) Completează căsuța rămasă liberă în tabel. Costul (lei)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!