La un aprozar, s-au afişat reduceri de 25% la mere, 50% la banane şi de 75% la capsuni. Dacă prețul unul kilogram de mere este 4 lei, al unui kilogram de banane este 6 lei gi al unui kilogram de căpşuni este 20 de lei, află câți lei a economisit Radu, dacă o cumpărat câte 2 kilograme din fiecare. întrebări vă rog mult
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!