1 Comparați preţurile: 6 a) 3 kg de făină de grâu costă 63 de lei, iar 2 kg de făină de porumb - 28 de lei. b) 1,57 de suc de roşii costă 25,6 lei, iar 27 de suc de mere - 30,4 lei. c) 0,8 m² de faianță costă 130 de lei, iar 1,2 m² de parchet - 150 de lei. d) 5 m de ţeavă de fier costă 140 de lei, iar 3 m de ţeavă zincată - 100 de lei.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!