Cu bani pe care ii are Robert poate cumpara 3 prăjituri sau 9 acadele. Câți bani are Robert dacă o prăjitura costa cu 4 lei mai mult decât o acadea ?


Răspuns :

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!


RO Learner: Alte intrebari