7.) Pentru 3 kg de mere şi 4 kg de pere s-a plătit 25 de lei, iar pentru 4kg de mere şi 3kg de pere s-a plătit 24 de lei. a) Poate fi prețul unui kg de mere 5 lei? Justificați răspunsul. b) Aflați cât costă un kg de pere. Am nevoie urgent!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!