1 loana a cumpărat 3.5 kg de mere şi 2 kg de rosii, plătind, în total, 24 de lei. Radu a cumpărat 7 kg de mere si 1,5 kg de rosii, plătind, în total 35,50 lei. Cât costă 1 kg de roşi, respectiv 1 kg de mere? Va rooog repedeee!!!!!!!!!!!!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!