REZOLVATI VA ROG PROBLEMA;un magazin a procurat ;15 de banane la pretul de 23 lei kg ,si 12 kg de struguri la pretul de 36 lei kg, 27 kg de portocale la pretul 26 lei.
Cat costa cumparatura


Răspuns :

Răspuns

1479 lei

Explicație pas cu pas:

15*23+12*36+27*26= 1479 lei