Mama a platit 21 lei pe prajituri și pe suc.Prajiturile au costat cu 3 lei mai mult decât sucurile. Cat au costat prăjiturile și cât au costat sucurile? Rog ...prin metoda figurativa
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!