Răspuns :
Ai în poză ! .........

1 kg cozonac = 3 kg bezele
4 kg bezele....2 kg cozonaci....70 lei
4 kg bezele....6 kg bezele.....70 lei
10 kg bezele....70 lei
1 kg bezele....70 : 10 = 7 lei
7 × 4 = 28 lei....2 kg cozonaci....70 lei
2 kg cozonaci.....70 - 28 = 42 lei
1 kg cozonac....42 : 2 = 21 lei
4 kg bezele....2 kg cozonaci....70 lei
4 kg bezele....6 kg bezele.....70 lei
10 kg bezele....70 lei
1 kg bezele....70 : 10 = 7 lei
7 × 4 = 28 lei....2 kg cozonaci....70 lei
2 kg cozonaci.....70 - 28 = 42 lei
1 kg cozonac....42 : 2 = 21 lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!