Răspuns :
Aceasta este rezolvarea.
Sper ca intelegi.

Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Papusa =p
Ursulet =u
Iepuras =i
1 p=2u
1u=2i
1i=5lei
1u=2x5 iesi=10lei costa un ursulet
1p=2x10 lei =20 lei costa o papusa
10+20=30 lei costa o papusa si un ursulet
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!