Dragos si daria fac cumparaturi de acelasi fel.Dragos cumpara 2kg de mere si 5 kg de pere,platind 26 lei. Daria cumpara 6 kg de mere si 7kg de pere, platind 46 lei. Cat costa un kg de mere? Dar un kg de pere? Rezolva prin metoda comparatiei si formuleaza intrebari.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!