Tata a cumparat intr-o zi 12kg de mere si 10kg de banane,platind 98 lei.A doua oara a cumparat 6kg de mere si 7 kg de banane,platind 59 lei.Cati lei costa 1kg de mere si 1kg de banane,daca pretul unui kg de fructe a ramas neschimbat?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!