Pentru 4 acadele si 3 ciocolate, mama a platit 20 de lei.În alta zi a cumparat 4 acadele si 5 ciocolate si a platit 28 de lei. Cat costa o acadea?Dar o ciocolata? Va rogggg rpd
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!