Ești vanzator la un magazin. Spune cat costă 1/4 dacă pâinea costa 4 lei

Răspuns :

Răspuns:

4:4=1 leu

Explicație pas cu pas:

Răspuns : 1

Explicatie pas cu pas :

1/4 din 4 lei

=> 1/4 • 4/1 = 1/1 • 1/1 = 1