Răspuns :
3 kg pere=7kg mere
7kg pere......28lei
1kg pere......28:7=4 lei
3kg pere......4×3=12 lei
28:7=4 lei ( costa 1 kg pere )
4×3=12 lei ( costa 3 kg pere )
12:6=2 lei (costă 1 kg mere )
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!