Răspuns :
1 kg mere=2,5 lei
3kg mere=7,5lei
1kg banane=7,5lei
Corectul raspuns este 15
Răspuns:
Raspuns=15 lei
Explicație pas cu pas:
1 kg banane costa 7,50 lei
3 kg mere costa cat 1 kg de banane - 7,50 lei
7,50 lei+7,50 lei = 15 lei plateste Alina pentru cumparaturile facute
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!