Răspuns :
Nu baga tăietura aia în seamă..
SPER CA TE-AM AJUTAT!!!

6p+5p=16kg
5p+6p=17kg
1kg de zahar =3lei
1kg de faina =2lei
11:11=1 (o punga de zahar)
1:6 =6 (o punga de zahar)
16-6=10 (5 pungi de faina)
10:5=2 (o punga de faina)
5p+6p=17kg
1kg de zahar =3lei
1kg de faina =2lei
11:11=1 (o punga de zahar)
1:6 =6 (o punga de zahar)
16-6=10 (5 pungi de faina)
10:5=2 (o punga de faina)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!