La un aprozar sau afișare de cei de 25% la mere 50 la banane și de 75% căpșuni dacă prețul unui kg de mere cu 4 RON al unui kg de banane este 6 RON și al unui kg de căpșuni este 20 RON afla Câți lei a economisit Radu dacă a cumpărat câte două kg de fiecare. Va rog ajutați mă am nevoie de fiecare kilogram în parte. Care sunt?​

Răspuns :

Mere 3 ron

Banane 3 ron

Capsune 5 ron
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!


RO Learner: Alte intrebari