Dina a cumpărat 3.5 kg de mere si 2 kg de rosii,plătind,in total,24 lei.Luca a cumpărat 7 kg de mere si 1.5 kg de rosii,plătind,in total,35,5 lei.Cat costa 1 kg de rosii,respectiv 1 kg de mere?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!