Răspuns :
Răspuns:
9:3=3 lei un kg ; 7×3=21 lei
Explicație pas cu pas:
9÷3=3
1kg=3lei
7*3=21
7kg=21lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!