de la o cofetărie un elev a cumpărat patru prăjituri și șase sucuri plătind 28 RON altă dată la același prețuri a cumpărat patru prăjituri și opt sucuri plătind 32 RON Câți lei costă o prăjitură și Câți lei costă un suc
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!