Răspuns :
Cat costa un 1kg de cirese?
6×3=18
Cat plăteste Sofia pentru 2 kg de cirese?
18lei×2kg=36lei
Cat plăteste Sofia pentru 2 kg de morcovi?
6lei×2kg=12lei
Cati bani iî raman Sofiei?
100lei-36lei-12lei=52lei
Sper ca te-am ajutat
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!