Răspuns :
Răspuns:
12:4=3kg . 3×2=6.kg. mere.
2 kg de mere costa 6 lei
12:2=6
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Limba română. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!