Răspuns :
60,75:45=1,35 lei ( costă 1 kg mere )
1,35×2=2,7 lei ( costă 2 kg )
45 kg mere.....60, 75 lei
2 kg mere......X lei
X = 2 × 60, 75 : 45
X = 121, 5 : 45
X = 2, 7
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!