Octavian se opreste la magazinul din colt sa cumpere un corn si un mar. El plateste 4 lei . Daca un corn costa 2.5 lei si 1kg de mere costa 5 lei , aflati cat cantareste un mar.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!