Trei pachete de zahăr costa cu 40 lei mai mult decat doua pachete orez.Se ma stie ca un pachet de orez este cu 10 lei mai ieftin decat un pachet de zahăr.I-mi ajung 100lei pentru a cumpara câte trei pachete de fiecare fel?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!