O gospodina a cumpărat 3 kg de mere si 2 kg de pere plătind 19 lei. În altă zi pentru 2 kg de mere si 3 kg de pere gospodina a plătit 21 lei. Cat costa un kg din fiecare fel de fructe?
Va rog sa imi ziceti metoda de rezolvare a problemei. Multumesc
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!