Pentru 2 kg mere,3 kg de pere si 5 kg de gutui s-a platit 43 de lei pentru 3 kg de mere ,5 kg de pere ,2 kg de gutui s- a platit 39 lei. Cat coste un kg de mere,unul de pere si unyl de gutui ,daca pentru 5 kg de nere, 2 kg de pere si 3 kg de gutui s-au pkatit 38 lei?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!