Răspuns :
a+329=522
a=522-329
a=193
731-b=468
b=731-468
b=263
251+c=406
c=406-251
c=155
m-234=377
m=377+234
m=611
2). a=276
b=276+44
b=320
c=320-149
c=171
a+b+c=276+320+171=767 ( suma )
Răspuns:
1)
a=851
b=323
c=155
m=611
2)
a=276
b=a+44
b=276+44
b=320
c=b-149
c=320-149
c=171
276+320+171=596+171
=767
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!