Răspuns :
Răspuns:
2p. ... 5s. ... 88lei
p. ..___..
s. ._._._.
2p.=6s.
5 + 6 = 11s.
88lei : 11 = 8lei (costa un s.)
8 x 5 = 40 lei (5s.)
88 - 40 = 48 lei (2p.)
48 : 2 = 24 lei (costa un p.)
Daca vrei sa afli cat coata 1p. + 1s. :
24 lei + 8 lei = 32lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!