Doamna învăţătoare cumpără pentru fiecare dintre cei 23 de elevi care merg în excursie câte un recipient cu apă plată. Observă oferta alăturată şi află: a) cât costă apa cumpărată de doamna învăţătoare, conform ofertei; b) cât ar fi costat cele 23 de recipiente cu apă, dacă nu ar fi fost ofertă de vânzare. 100 OFERTA 1 bucată-3 lei 2 bucati 3 bucati-6 lei
Vă rog cât mai repede și cât mai clar cu plan de rezolvare+date. Sunt clasa a IV a și vreau să o știu ca la carte. Coroană și 15 puncte pentru cine merită.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!