Răspuns :
4kg cireșe=3*4=12 lei
6 kg piersici=36-12=24 lei
1kg piersici =24:6=4 lei
9kg piersici=9*4=36 lei
Sper ca te am ajutat!

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că resursele disponibile v-au fost de ajutor. Pentru întrebări sau asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem în curând și vă invităm să ne salvați în lista de site-uri preferate!